Harcama Ertele | Playcard

Harcama Ertele

Harcama Ertele

Play'in "Harcama Ertele" fonksiyonu sayesinde, peşin ve taksitli alışverişlerini 1, 2 veya 3 ay erteleyebilirsin.

İşlemlerini erteleme talimatını İnternet Şubesi aracılığıyla gerçekleştirebilirsin.

Katılım Koşulları

  • Peşin ve taksitli harcamalarınızı erteleme işleminizi Yapı Kredi İnternet Şubesi'nde yer alan Harcama Ertele fonksiyonunu kullanarak 1, 2 veya 3 ay erteleme olarak gerçekleştirebilirsiniz.
  • İnternet Şubesi aracılığı ile iletilen erteleme talepleri dönem içinde yapılabilmektedir, Hesap Özetiniz kesildikten sonra iletilen erteleme talepleri gerçekleştirilememektedir.
  • Daha önceden Harcama Taksitlendir veya Harcama Ertele talimatı verilmiş bir harcama için ikinci kez Harcama Ertele talimatı verilemez.
  • Harcamanızı 1 ay ertelemeniz durumunda, harcamanız talimatınızı takip eden 2. Hesap Özetinize, 2 ay ertelemeniz durumunda talimatınızı takip eden 3. Hesap Özetinize, 3 ay ertelemeniz durumunda talimatınızı takip eden 4. Hesap Özetinize yansıyacaktır. Harcama Ertele talimatınız için alınacak faiz tutarı da harcamanızın yansıyacağı Hesap Özetinize yansıyacaktır.
  • Seçeceğiniz harcamanızı 1, 2 veya 3 ay ertelemeniz durumunda, harcama tutarının (KKDF ve BSMV dahil) %2,70’i oranında faiz uygulanacaktır. Faiz tutarı, talimat verilen gün itibarıyla ertelenecek gün sayısı üzerinden hesaplanacaktır. Faiz oranına KKDF ve BSMV dahildir.
  • Yasal düzenlemeler gereği Harcama Ertele özelliği kuyum, telekomünikasyon, yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik ve ofis malzemesi sektörlerinde; doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar ve yurt dışında yapılan harcamalarda; hediye kart ve hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında geçerli değildir. Taksit kısıtı olan sektörlere ait ürünlerin de satıldığı iş yerlerinden peşin yapılan harcamalar ertelenememektedir.
  • Elektronik eşya alımlarında en fazla 3 taksit, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde, havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda en fazla 6 taksit, havayolları ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda, sağlık ürünü alımlarında, vergi ödemelerinde en fazla 9 taksit, tablet alımları hariç bilgisayar alımlarında, taşımacılık ile ilgili harcamalarda, seyahat acenteleri ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda en fazla 12 taksit, taksite açık diğer sektörlerde en fazla 12 taksit yapılabilmektedir.
  • Harcama Ertele özelliği POS üzerinden gerçekleşen harcamalar için geçerlidir.
  • Joker Vadaa özelliği ile harcama anında ek taksit alınan bir işlem için Harcama Ertele talimatı verilemez.

Harcama Erteleme işlemlerini İnternet Şubesi ile hızlı ve güvenli yapabilirsin.