Alışveriş Kredisi - Öğrenci Kredi Kartı | Playcard

Alışveriş Kredisi

Alışveriş Kredisi

Yapı Kredi'den %100 onaylı, çok düşük faizlerle ve masrafsız olarak, üstelik gelir belgesi gerekmeden tüm peşin alışverişlerini taksitlendirebileceğin Süper Bireysel İhtiyaç Kredisi.

Sen de ihtiyaçlarını ertelemek istemiyorsan, Yapı Kredi’nin sunduğu iki çözümden birini seçerek, peşin alışverişlerini çok düşük faizlerle ve masrafsız olarak kredilendirebilirsin!

  • Dilersen, Yapı Kredi Üye İşyerleri’nden Play kartınla peşin olarak yaptığın 500 TL ve üzeri alışverişini sana en yakın Yapı Kredi şubesini ziyaret ederek %100 onay garantili Alışveriş Kredisi’yle dilediğin gibi bölüp rahat rahat ödeyebilirsin. Alışverişlerini Hesap Kesim tarihinden önce kredilendirmeyi unutma!
  • Dilersen de, Alışveriş Kredisi için en yakın Yapı Kredi şubesini ziyaret ederek, kredi tutarını Alışveriş Kartı’na yükletip istediğin Yapı Kredi Üye İşyeri’nde dilediğince kullanabilirsin. Üstelik, Play’in varsa, kredi kartındaki kullanılabilir limit bloke edilerek Alışveriş Kredisi’ni %100 onaylı kullanabilir, kredi kartın yoksa Alışveriş Kredisi başvurusu yapabilirsin!
Kredi Tutarı Vade Aylık Akdi Faiz Oranı Kredi Tahsis Ücreti Aylık Efektif Faiz Oranı (Sigorta Hariç) Aylık Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme Tutarı
2.000 TL 24 1,29% 0 TL 1,6873% 100,41 TL 2.409,84 TL
5.000 TL 24 1,29% 0 TL 1,6867% 251,01 TL 6.024,24 TL
25.000 TL 24 1,19% 0 TL 1,5457% 1.237,69 TL 29.704,56 TL

Alışveriş Kredisi Hakkında Ek Bilgiler

Başvuru İçin Gerekli Belgeler (Müşteri ve Varsa Kefil İçin)

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin işlem tarihinden önceki 3 ay içinde ve müşterinin adına düzenlenmiş bir fatura aslı veya 3 ay içerisinde alınmış ikametgâh belgesi (Adres paylaşım sisteminde adres bilgisinin güncel olması halinde bu maddede yer alan belgelerin beyanı gerekmemektedir.)

Nasıl Başvurabilirim?

Sana en yakın Yapı Kredi şubesini ziyaret edebilirsin.

Taksitlerimi Nasıl Hesaplayabilirim?

Alışveriş Kredisi ile ilgili hesaplamalara ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsin.

Alışveriş Kredisi Hesaplama Aracı

Daha Fazla Bilgiye Ulaşmak İçin

Alışveriş Kredisi ile ilgili soruların ve daha detaylı bilgiye ulaşabilmek için Yapı Kredi şubelerinizi ziyaret edebilir veya Yapı Kredi Çağrı Merkezi'ni arayarak, müşteri temsilcileri ile görüşebilirsin.

Alışveriş Kredisi Hakkında Ek Bilgiler

Önce kredi kartınla peşin işlem yapıp sonra Alışveriş Kredisi kullanmayı tercih etmen durumunda,


  • Hesap Kesim tarihinden önce en yakın Yapı Kredi Şubesi’nden kredini kullanman gerekmektedir.
  • Kullandığın Alışveriş Kredisi tutarı, kredi kartındaki ilgili işleme istinaden ödeme şeklinde yansıtılacaktır.
  • Alışveriş Kredisi tutarı kadar kredi kartı limitin blokelenecek ve kredi taksitlerini ödedikçe aylık taksit tutarı içindeki anapara tutarı kadar bloke kaldırılacaktır.
  • Sadece Yapı Kredi POS’u bulunan Üye İşyerleri’nde yapılacak 500 TL ve üzeri peşin işlemler için Alışveriş Kredisi tahsis edilebilecektir.


Önce Alışveriş Kredisi kullanıp sonra işlem yapmayı tercih etmen durumunda,


  • Kredi kartı limitin blokelenerek kredi kullanman durumunda, kredi taksitlerini ödedikçe aylık taksit tutarı içindeki anapara tutarı kadar bloke kaldırılacaktır.